14 желтоқсан 2022 жылы “Авиценна” жоғары медициналық колледжі” білім мекемесінде Қазақстан Республикасы Тәуелсіздік күніне орай “Ғылым және медицина: жастардың заманауи көзқарасы” тақырыбында колледжішілік ғылыми-тәжірибелік конференция өткізілді. Конференция мақсаты: жас оқытушылар мен студенттердің, ғылыми әдістерді қолдану арқылы, өзіндік талдау жасай білу қабілеттерін дамытып, білім алудың жаңа әдістерін меңгере отырып, шығармашылық, танымдық және интеллектуалдық қабілеттерін дамыту және анықтауда заманауи жағдай жасау. Конференция барысы 2 бағыт бойынша жұмыс жасады: пленарлық отырыста жас оқытушылар баяндамалары тыңдалса, секциялық отырыстарда студенттердің баяндамалары тыңдалды. Секциялық отырыс келесі бағыттар бойынша жұмыс жасады:
1. «Филология және медицина».
2. «Қазақстан медицинасының әлеуметтік-экономикалық аспектілері».
3. «Жаратылыстанудағы медицина».
4. «Заманауи медицинаның өзекті мәселелері».
Конференция қорытындысы бойынша, жеңімпаздар Дипломдармен, алғыс хаттармен және сертификаттармен марапатталды.

14 декабря 2022 года на базе Учреждения образования «Высший медицинский колледж «АВИЦЕННА» ко дню Независимости Республики Казахстан была проведена внутриколледжная научно-практическая конференция «Наука и медицина: современный взгляд молодежи». Цель конференции: создание условий для выявления и развития интеллектуальных, познавательных и творческих способностей молодых педагогов и студентов, переход от усвоения готовых знаний к овладению методами получения новых знаний, приобретение навыков самостоятельного анализа различных явлений с использованием научных методик. Конференция прошла в двух заседаниях: в пленарном заседании были заслушаны доклады педагогов колледжа, в секционных заседаниях были заслушаны доклады студентов. Секционное заседание проводилось в направлениях:
1. «Филология и медицина».
2. «Социально-экономические аспекты казахстанской медицины».
3. «Медицина в естествознаний».
4. «Актуальные вопросы современной медицины».
По итогам заседаний, победители были награждены Дипломами, благодарственными письмами и сертификатами.